Den dětí v domě U Beránka s knihou Prohrátky

KDY: pátek 1.6.2018 od 17-19 hod
KDE: dům U Beránka, Krajinská 35, České Budějovice

Přijďte s námi oslavit den dětí a znovu otevření domu U Beránka! Slavit budeme netradičně- s knihou Pohrátky aneb Cesta pavoučka Vincka pocestujeme za dobrodružstvím, poslechneme si autorské čtení, užijeme si interaktivní divadýlko a výtvarnou dílnu s autorkami originální knížky. Program potěší jak děti různých věků, tak dospěláky (i to pivo bude). 

POHRÁTKY aneb cesta pavoučka Vincka je netradiční knížka a audiokniha pro malé i velké děti. Ukrývá se v ní třináctero příběhů, kterými vás provede malý kouzelný cestovatel Vincek, jehož velkým snem je objevovat a poznávat. Příběhy jsou velmi různorodé, něco je ale přeci jen všechny spojuje - hrátky se slovíčky, zvukomalebnost, poznávání zvuků, slov a vět z různých jazyků, láska ke všemu a všem. Spisovatelka Pavla Soletka Krátká a ilustrátorka Marie Snášelová Štorková tuto knihu vytvořily a vydaly. A moc rády předají zábavnou formou dětem i dospělákům své zkušenosti s tím, jak se tvoří kniha krok za krokem. 

Na místě bude možné zakoupení knih nakladatelství Elmavia (www.elmavia.cz) a zdravého a chutného občerstvení. 

Vstupné pro děti od 2 let 50 Kč, dospělý 30 Kč. Autorské čtení je realizováno v rámci projektu Dětská galerijní čítárna a podpořil jej magistrát ČB. Děkujeme!

Klíště škůdce, nebo zdroj léčiv?

KDY: úterý 22.5.2018 od 17-18 hod
KDE: dům U Beránka, Krajinská 35, České Budějovice

Přibližně každé páté klíště v ČR je potenciálním přenašečem některého ze závažných infekčních onemocnění, jakým je například Lymeská borrelióza, klíšťová encefalitida, nebo babezióza. Přírodní a klimatické podmínky ČR jsou zároveň téměř ideálním prostředím pro množení a šíření klíšťat. Vzhledem k potřebám moderního člověka trávit svůj volný čas v přírodě tak vzniká přirozená obava nejširších vrstev obyvatelstva z rizik, která klíšťata představují. 
Jak velká tato rizika jsou? Je potřeba se klíšťat bát? Jak můžeme minimalizovat pravděpodobnost nákazy některou z klíšťaty přenášených chorob? Může být klíště člověku něčím užitečné? Tyto a podobné otázky budou hlavním tématem připravované přednášky.

RNDr. Radek Šíma Ph.D. vystudoval molekulární biologii a genetiku na Biologické fakultě JČU a molekulární patologii na Lékařské fakultě UK. Na Parazitologickém ústavu Biologického centra AVČR se zabývá studiem klíšťat, zejména ve vztahu k přenášeným patogenům. Vyvíjí laboratorní modely nejčastějších klíšťaty přenášených onemocnění, které jsou následně využívány k testování klíštěcích molekul zahrnutých v přenosu a přežití patogenů. Podílí se na řešení mezinárodních projektů, jejichž cílem je vývoj vakcín proti klíšťatům a jimi přenášeným onemocněním.

Vstupné: zdarma pro rodiče dětí z lesní školky, ostatní 50 Kč
Rezervace místa: skrze zprávu na fcb nebo emailem na info@domavlese.cz

Informační večer o Svobodné základní škole DOMA V LESE

KDY: čtvrtek 5.4.2018 od 17-18 hod
KDE: dům U Beránka, Krajinská 35, České Budějovice

Od září 2018 otevřeme první smíšenou třídu Svobodné základní školy v obci Libníč a navážeme tak na úspěšný koncept lesní mateřské školy DOMA V LESE. Srdečně zveme všechny zájemce o novou ZŠ na informační schůzku! Pokud vás zajímá, jak bude probíhat vzdělávání, proč jsme se do toho pustili, kdo bude děti učit, jak bude rozdělen den a výuka, jaké kroužky jsme pro děti připravili, kdo nám bude vařit, jak jsme na tom s rekonstrukcí zázemí a jaká pozitiva přináší rodičům to, že je škola v registru MŠMT, přijďte ve čtvrtek 5.4. od 17 hod do Krajinské 35 (dům U Beránka) a zeptejte se nás na vše, co potřebujete vědět! Rezervace místa nutná na info@domavlese.cz nebo zprávou přes fcb. Těšíme se na viděnou!

Zápis do 1. třídy Svobodné ZŠ

KDY: čtvrtek 5.4.2018 od 17-18 hod, v pátek 6.4.2018 od 13-15 hod
KDE: dům U Beránka, Krajinská 35, České Budějovice

Zápis do 1. a 2. smíšené třídy nové Svobodné základní školy je tady! S sebou si vezměte žádost o přijetí dítěte, zápisní list, rodný list, občanský průkaz a taky své dítě, které přihlašujete! Na něj se totiž těšíme nejvíc a máme pro něj připraveno tvoření tvořeníčko! Brzy ahoj!

Návštěva lesní mateřské školy v Třísově

KDY: středa 18.4.2018, 10-11:30 hod
KDE: zázemí LMŠ v Třísově

Srdečně zveme všechny zájemce o přihlášení dětí do lesní školky v novém školním roce na návštěvu do Třísova! Pojďte se s námi umazat, pohrát si a užít si společné dopoledne. Rodiče, prarodiče a děti vítáni! Auta prosím parkujte nahoře u koupaliště/nádrže a pak se vydejte cca 200 m po vrstevnici pěšky. Jurta vám bude z dálky svítit na cestu, takže zabloudit je zcela nemožné. (V případě, že se to stejně podaří, tak volejte tel. 739 340 137). Lesu zdar!

Zápis do lesní mateřské školy

KDY: středa 2.5.2018, 17-19 hod
KDE: dům U Beránka, Krajinská 35, České Budějovice

Tak tahle akce bude pro dospěláky docela nuda- samé papíry, dokumenty, smlouvy- ale o to víc ji vynahradíme dětem. Přichystáme si pro ně překvapení, aby měli na co vzpomínat. Zápis do lesní školky DOMA V LESE je životě přece jen jeden…. U rodičů předpokládáme, že s námi byli před zápisem v kontaktu a mají všechny potřebné dokumenty k dispozici. Zápis platí pro obě pobočky lesní školky- Třísov i Srubec. Kdyby cokoliv, pište, volejte, zpívejte- pokusíme se vám se vším pomoc.

Výměnný bazárek dámského oblečení a doplňků

KDY: čtvrtek 3.5.2018, 16:30-18 hod
KDE: dům U Beránka, Krajinská 35, České Budějovice

Tradiční výměnný bazárek pod širým nebem. Máte ve skříni několik kusů, které nepotřebujete nebo nenosíte? Přijďte si je vyměnit! Vyměňovat budeme oblečení, šátky, kabelky, pásky, šperky, zkrátka vše, co vám zabírá místo ve skříni. Své věci vyložíte na připravené stoly a půjdete se rozhlédnout, co by se vám líbilo. A věřte nám, nebude toho málo! Výměna oblečení a doplňků probíhá zdarma. Vstupné na akci 30 Kč. Nezávazné přihlášky: zuzana.coaching@gmail.com, Zuzana Dvořáková, 777 624 568