Pro letošek to máme za sebou, takže vás rádi uvidíme zase příští léto! Moc jsme si to s vámi kamarádi užili, díky za vše! Podívejte se na pár fotek z léta a oprázdninách zase ahoj!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lesní příměstské tábory

V létě máme lesní školku zavřenou, a aby zvířata nesmutněla, průvodci příliš nezaháleli a jurta nezela prázdnotou, pořádáme vždy v červenci a srpnu lesní příměstské tábory. Přihlásit se mohou děti ve věku  3-6 let a  7-10 let.  

Za 2.600 Kč na 5 dní obdrží vaše děti:

- důkladné vyvenčení za každého počasí od pondělí do pátku

- dobrodružství v krásné přírodě pod Kletí s využitím zázemí lesní školky v Třísově

- bohatý program bez tomboly

- výživný oběd bez masa a dvě svačiny, k tomu taky pití

- jízdenku spojenou s každodenním zážitkem z cestování vlakem

- novou partu kamarádů

Do Třísova dopravíme vaše děti zcela šetrně (a také ekologicky) vlakem. Sraz je vždy od 7:30 hod na Jižní zastávce v Českých Budějovicích s příjezdem tamtéž v 15:30 (plusmínus k tomu to zpoždění- to víte, cyklisti, vodáci a zvídaví zahraniční turisté!).

V létě 2018 jsme připraveni vydat ze sebe to nejlepší v následujících termínech:

Témata lesních příměstských táborů

Les je jedno velké hřiště, 9.- 13.7.2018

Zejména první týden prázdnin bude hodně hravý a méně informativní. Dětem přece začínají prázdniny a chtějí si od školy a učení odpočinout. V přírodě si to náramně užijeme! Les je totiž nejlepší hřiště ze všech. Dá se v něm zkoumat a pozorovat, objevovat a poznávat, ale hlavně blbnout, hrát si, schovávat se, plnit tajuplné úkoly, stavět či budovat. A to vše spolu během tohoto týdne zažijeme! Důraz v každé aktivitě klademe na pohyb, energii, radost, a objevování. Aktivity na způsob táborových bojovek, skupinových dobrodružných lesních her, a zajímavých poznávacích aktivit nás provedou krásným okolím Třísova, přes louky, stráně a lesy. Víte, kolik věcí se dá vytvořit z přírodnin? A umíte vyrobit kouzelný amulet? Vyzkoušíme si tvoření z přírodních materiálů, smyslový chodníček, zkoumání lesa a jeho obyvatel, překážkové dráhy a spoustu dalších aktivit, které nám dokáže nabídnout jen les!

Základy přežití v přírodě, 16.-20.7.2018

Na první hravé lesní téma z prvního týdne navážeme dobrodružnějším tématem a zahrajeme si společně na ztracenou skupinovou výpravu, která se ocitla uprostřed tajemných lesů pouze s nejzákladnějším vybavením, které nám zůstalo po kapsách. Jde i s takovýmto vybavením přežít v přírodě a překonat nedostatek jídla, pití, zimu či nástrahy počasí? Celotýdenní tematickou hrou si dětí osvojí základy přežití v přírodě. Každý den se dostanou do jedné zapeklité situace, kterou budou muset společně se svými novými kamarády vyřešit s pomocí naprostého minima pomůcek či jiných výdobytků civilizace. Podaří se jim rozdělat oheň? A postavit přístřešek? Dokáží najít zdroj pitné vody a ulovit si něco k jídlu za pomoci ručně zhotovených nástrojů? Naučí se číst v mapách a stopovat? Vhodné pro dobrodruhy a dobrodružky!

Stopy našich předků, 23.-27.7.2018

V tomto týdnu se zaměříme na objevování zajímavých a záhadných pozůstatků, které se nachází v okolí Třísova a pokusíme se je dát do patřičných souvislostí. Jeden by se divil, co nám naši předkové v okolí zanechali! Ať už je to zříceninu hradu na Dívčím kameni, pozůstatky Keltů v podobě třísovského opida, či jiné přírodní zajímavosti v okolí- studánky uprostřed lesa, magické skalní oltáře nad jurtou, magnezitové slepé štoly v Holubovských hadcích v okolí Křemežského potoka, Kleť nebo meandr Vltavy. Děti by měli poznat celé okolí Třísova a Křemežska a objevit s ním spojenou bohatou historii tohoto jedinečného regionu. Seznámíme se se životem Keltů, pokusíme se proniknout do jejich životních osudů a povah, na Dívčím kameni se přesuneme do časů hradů a jejich obyvatel.

Příroda jako náš kamarád, 30.7.-3.8.2018

Za předchozí tři týdny jsme se s třísovskou přírodou seznámili opravdu důkladně. Vědí ale děti, jak moc cenná pro nás příroda je? Co všechno nám poskytuje? A jak ji také naopak můžeme svých konáním zničit? Poslední červencový týden se zaměříme na ochranu přírody a proč vlastně je toto téma pro náš život tak zásadní. Co si máme představit pod pojmem „sounáležitost s přírodou“? Dokážeme se rozhlédnout kolem a říct, co vše nám příroda poskytuje? A jak nám budou chutnat lesní plody, voda z čistého pramene, poznáme léčivé byliny na louce i v záhonech? Dokážeme z nich vyrobit čaj, sirup nebo léčivou mast? Smočíme si nohy v ledovém potoce, zasadíme několik rostlin či stromků a budeme se zabývat tím, proč vše v přírodě souvisí se vším. A jak to udělat, aby ta krásná a čarovná příroda neztratila svou moc a lidé si jí vážili.

Čtyři živly, 6.-10.8.2018

Již staří Řekové považovali za základní esenci našeho světa čtyři živly- vodu, oheň, vzduch a zemi. Během tohoto srpnového týdne se s dětmi podělíme o nejedno tajemství, které v sobě tyto živly ukrývají. Vyprávět si budeme báje, pověsti a příběhy, které zasadí toto téma do kontextu. Čeká nás sluneční divadlo, které si společně vyrobíme, spousta vodních aktivit, práce s hlínou a meditace na čerstvém vzduchu. Venku v přírodě si vyrobíme ornamenty, které reprezentují čtyři živly a které po nás v lese zůstanou jako „land art“.

Slunce a hvězdy, 13.-17.8.

Slunce a hvězdy jsou další důležitou součástí fungování našeho světa. Slunce můžeme chápat z mnoha úhlů pohledu, ať už jako základní prvek solární soustavy, hvězdu nebo zdroj světla, energie a tepla. Víme vůbec, k čemu slunce potřebujeme, jak funguje sluneční soustava, jak vznikají a zanikají hvězdy? Vyrobíme si spoustu slunečných výrobků, zacvičíme si každý den pozdrav slunce, otestujeme sílu slunce a nakreslíme hvězdnou oblohu. To vše venku pod slunečnou oblohou!

Les – dřevo – papír, 20.-24.8.

V předposledním prázdninovém týdnu si budeme povídat o stromech a jejich důležitosti pro náš život. Proč je tolik potřebujeme nejen my, ale i zvířata? Co vše je ze dřeva a jak se dá vyrobit papír? Prakticky si vyzkoušíme práci se dřevem, jednoduchým nářadím a na závěr týdne si dokonce vyrobíme dřevěnou loutku! Po tomto týdnu neohroženě rozeznáme několik druhů stromů, poznáme, v jaké jsou kondici, kolikáté narozeniny zhruba oslavili a kdo se usídlil v jejich korunách. Pochopíme, jak stromy dýchají, k čemu mají kořeny, co jim prospívá a co jim naopak škodí. Tento týden nezapomeneme ani tvořit- vyrobíme si ruční papír a na památku si jej odneseme domů.

Divadelní dílny pod širým nebem, 27.-31.8.

Prázdniny se nezadržitelně blíží ke konci, ale my si tento týden ještě užijeme! Vyzkoušíme sílu svého hlasu a osobnosti, rozmluvíme se jako správní divadelní herci, procvičíme si své role a hlavně- vyrobíme si vlastní divadlo! Kulisy a rekvizity nesmí při žádném představení chybět a my na tom budeme pracovat od pondělí do pátku! Dle své fantazie se proměníme v lesní víly, skřítky, strašidla či zbloudilce, kteří v lese ztratili cestu. Vytvoříme pozvánky pro publikum a budeme čekat, zda na naše divadelní představení někdo dorazí!

Jak se přihlásit?

Pro přihlášení vyplňte elektronickou přihlášku a my se vám ozveme (dejte nám chvilku, většinou to zvládáme do 5 dní). Pošleme vám spoustu dokumentů- tak třeba smlouvu, provozní řád, informace k vybavení dítěte a taky číslo účtu. Rezervace místa je platná 14 dní, do té doby prosím částku uhraďte. Při stornu tábora do 30.4. vracíme 100 % uhrazené částky, do 31.5. vracíme 50 % a při pozdějším stornu úhradu nevracíme. V případě nemoci dítěte nabízíme náhradu za jiný termín dle volné kapacity, uhrazenou částku nevracíme.

Tady najdeš přihlášku