ředitelka lesní mateřské školy a průvodkyně

Žaneta žije lesní školkou od roku 2014 a od té doby se její vášeň pro děti a přírodu jen prohlubuje. Vystudovala toho spoustu- třeba němčinu, společenské vědy, pedagogiku volného času a učitelství pro mateřské školy. Les by za nic nevyměnila, je v něm jako doma. Učit se od ní můžeme všichni, její neskonalý optimismus a dobrá nálada hory přenáší!

Bc. Michaela Podzimková

průvodkyně LMŠ Třísov

Míša pochází z nejzápadnějšího městečka jménem Aš. Posledních pár let ji život stále více táhl na jih Čech, až se sem nadobro přestěhovala a začala pracovat v naší lesní školce. V lese si Míša s dětmi užívá každou společnou chvilku, má pocit, že ta správná dobrodružství se dají prožít jen v inspirativním prostředí lesa. Příroda ji nikdy neomrzí, ráda ji objevuje s malými kamarády v každém ročním období.

Jana Vilímová

průvodkyně LMŠ Třísov

Jana tráví s dětmi většinu svého času a když ji zrovna nepotkáte v lesní školce, tak s dětmi- těmi menšími i většími- trénuje profesionálně tanec již devátým rokem. Jana sbírala zkušenosti jako jako chůva v rodině, ale i na letních táborech a tanečních soustředěních pro děti. Od mala vyrůstala na vesnici, takže být venku v přírodě je pro ni naprostou součástí života. Ráda sbírá houby, toulá se po rozkvetlých loukách a to vždy s písničkou na rtu!

Marcela Smrčková

průvodkyně LMŠ Srubec

Marcelu znají děti z nové školky na Srubci, kde je jim klidnou oporou a kamarádkou. Nic jí jen tak nevyvede z míry, práci s dětmi uprostřed přírody si zkrátka užívá. Zkušenosti získala zejména hlídáním dětí a prací v jeslích. K dětem přistupuje empaticky a ráda jim vypráví příběhy a dobrodružná příběhy.

Lídia Smutná

provozní

Lída je ta správná kouzelnice, kterou můžete spatřit na několika místech zároveň. Stará se totiž o obě školky i školu, pečuje o zvířata na pozemku v Třísově, uklízí, zvelebuje a zodpovídá za to, aby bylo všude čisto a útulno. Navíc umí fantasticky vyprávět pohádky v maďarštině!

Mgr. Eliška Junková Stýblová

učitelka ZŠ Libníč

Pro Elišku práce s dětmi není prací, ale radostí, která ji naplňuje. Učit na klasické základce si vyzkoušela jen na chvilku a zjistila, že tudy cesta nepovede. Věří, že vzdělávání může probíhat úplně jinak, pokud mají rodiče a učitelé otevřenou mysl a důvěru v děti. Eliška se dlouhodobě věnuje vedení kroužků, učí angličtinu, vede vzdělávací centrum a miluje především češtinu, angličtinu a matematiku. Aktivně se spolupodílí na vymýšlení a organizaci různých akcí pro děti, ráda čte a vymýšlí dětem příběhy, pěstuje bylinky, cvičí jógu a umí snad všechny ruční práce, které si dokážete představit. Kromě jiného má vystudovanou angličtinu a učitelství pro 1. stupeň a v září přivítala první kamarády ve Svobodné ZŠ v Libníči!

Mgr. Katka Šobáňová

učitelka ZŠ Libníč

Katka vystudovala mj. učitelství pro 1. stupeň a deset let učila na Svobodné základní škole v Londýnské v Praze. Několik let se věnovala divadlu, nyní ji to opět táhne k "učení" a objevování světa s malými kamarády.Už při studiu na Pedagogické fakutě jí bylo jasné, že pokud chce ze světa poznat a pochopit více, musí hledat a objevovat svou cestu sama. Byl to ale omyl, na své cestě ji doprovázala vždy řada malých dvojnožců, se kterými se těšila ze společných vzestupů i pádů a to tak, aby se pak společně naučili létat. Jelikož je Katka velmi tvůrčí, vystudovala i drama ve výchově na DAMU. Díky této zkušenosti dokáže propojit znalosti a dovednosti malých průvdoců s emocemi a smysly a tím odhlait další vrstvy barev života. Několik let působila v divadle Continuo, kde hrála, tvořila, vedla worskhopy a učila na zahraničních univerzitách děti i dospělé. Skrze jedinečnost příběhů dokáže otvírat cestu k srdcím jednotlivců, která pak dává naději a sílu celé skupině.

Dr. Peter Gaffney, Ph.D.

učitel ZŠ Libníč, lektor anglického jazyka

Co spojuje Seattle - Pennsylvanii - Paříž a Libníč? Je to náš kolega Peter! Vystudoval literární komparatistiku, filozofii, filmovědu, devět let vyučoval na různých univerzitách po světě včetně Paříže či Curtis Institute of Music ve Filadelfii. Rodilý Američan s italskými kořeny strávil i část života v Itálii, kde se věnoval malbě. Mluví pěti jazyky, profesionálně hraje na bubny, kytaru, klavír a akordeon. Celý život se věnuje divadlu, byl zapojen do několika projektů divadla Continuo v Malovicích, kde také poznal svoji budoucí ženu. Společně pak vytvořili projekt Loutkoviště, během kterého samy děti vytváří divadelní příběh včetně výběru kulis či loutek. V naší škole se Peter s dětmi věnuje hudbě a rukodělné tvorbě- vyrábění ze dřeva, hlíny, papíru, práci s nářadím... a to vždy v angličtině tak, jak to umí jen rodilý mluvčí! /p>

Markéta Cirhanová

vychovatelka ZŠ Libníč

Markéta se narodila pro práci s dětmi. Věnuje se jim celý život nejen ve školkách, ale i v mimoškolních a volnočasových aktivitách jako trenérka a instruktorka. Vede několik kroužků pro děti, to jen pro jistotu, že by jí po práci mohly děti začít chybět. Mezi její koníčky patří kromě přírody a sportu také fytoterapie a fyzioterapie, již pátým rokem masíruje dospělé i děti. Má ráda kolem sebe harmonii, její cit pro estetiku se odráží zejména během tvoření s dětmi stejně tak jako v jejích úžasných pomůckách, které pro děti vyrábí s láskou. Dětem v družině je inspirativní bytostí, která miluje svobodné a nesvírající učení prožitkem.

Mgr. et Mgr. Adéla Kučerová

místopředsedkyně spolku

Adéla je půlkou duše celého projektu. Ke zděšení všech neustále vymýšlí nové věci a projekty a má ráda kolem sebe lidi, kteří jsou zapálení pro věc stejně jako ona. Pokud zrovna nesedí v kanceláři, odpočívá prací na zahradách obou školek nebo dolaďuje interiér školy. Ze všech administrativních oblastí ji nejvíce baví marketing a PR.  

Mgr. Petr Novotný, M.A.

předseda spolku

Petr je druhou půlkou duše celého projektu. Se zděšením dotahuje vše, co Adéla rozrýpá a nedotáhne. Ve spolku se věnuje zejména věcem pozemským, jako jsou finance či jednání s úřady.