Mgr. Renáta Tvrdíková

Mgr. Renáta Tvrdíková

ředitelka Svobodné ZŠ

Cílem vzdělávání je zdravý, sebevědomý a šťastný jedinec, který ví, proč se učí a jak se učit.

Jaké otázky jsou pro mě klíčové: Co škola může/musí dělat pro to, aby děti byly spoluvlastníky svého učení? Proč bychom o to vlastně měli usilovat? Jaké jsou podmínky nutné k tomu, aby formativní hodnocení nebylo formální záležitostí, ale aby si děti i učitelé nacházeli svou vlastní cestu učením (se)? Proč je třeba zaměřit se na klíčové kompetence? Dítě cítí, kdy je učitel opravdový, a pak vzniká hluboké pouto, které vzbuzuje zájem. Tam nemusí být moc slov. Člověka vychováváme jednáním, ne tím, co říkáme. Pojďme tedy společně vytvořit živnou půdu pro dobré učení. 

MGR. MICHAL MATOUŠEK

MGR. MICHAL MATOUŠEK

učitel 3.-5. třída

Michal už jako malý kluk nosil domů z venku vše, co mu neuteklo. Nejvíce jej bavily kameny všeho druhu, a zároveň ho zajímalo vše, co prská, bublá, pění a bouchá. Když tedy přišla otázka, kam po střední škole, jako první Michala napadlo učitelství biologie a chemie. Vystudoval Pedagogickou fakultu JČU, následně učil na státních školách, a kromě toho vyučoval anglický jazyk ve školách jazykových. S dcerou Leou teď neustále zkoumá okolní rybníky, sbírá kameny, prochází se po lesích a loukách.Ve volném čase se rýpe ve své balkonové bylinkové zahrádce, projede se na kole, hraje volejbal nebo výtečně na kytaru, moc rád vaří a peče.

Ing. Irena Zýková

Ing. Irena Zýková

ASISTENTKA PEDAGOGA

Irena miluje přírodu, s chutí poznává nové věci a nepoznané země, je nadšenou cestovatelkou. Ze svých cest si vždy přiváží zajímavé kameny, ze kterých vyrábí obrázky. Nejkrásnějším obdobím v roce je pro ni jaro, poněvadž konečně může začít pracovat na své zahrádce, kde pěstuje byliny a květiny. Irena vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Ostravě a Asistenta pedagoga v Prostějově. Na dětech obdivuje jejich spontánnost, upřímnost a ráda je podporuje v samostatném myšlení a bádání.

Bc. TEREZA RÝPAROVÁ

Bc. TEREZA RÝPAROVÁ

učitelka 1.-5. třída

Terka vystudovala Pedagogickou fakultu na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích, konkrétně anglický jazyk a společenské vědy. Při hledání své vysněné profese vyzkoušela už spoustu věcí, ale vždy pracovala s dětmi a cítila, že ji to nejvíce táhne právě k nim. Závodně hraje prvoligovou házenou v Jindřichově Hradci a celkově má kladný vztah ke sportu, pohybu a pobytu v přírodě. Za 12 let házené poznala, jak důležité je být týmový hráč a spolupracovat, ale také umět se po každém pádu oklepat a vstát zpátky na nohy. Ráda cestuje, čte knížky, píše básničky pro děti, a hlavně má pořád dobrou náladu!

MGR. DANIELA ŠUPKOVÁ

MGR. DANIELA ŠUPKOVÁ

učitelka 1.-2. třída

Daniela má ráda vůni knihovny, ráda si listuje v knížkách a je celoživotní student ve všech oblastech, co svět nabízí. Miluje přírodu, proto velmi ráda chodí po lesích, sbírá bylinky a zajímá se o zdravý životní styl.

Co se týká studia, tak má vystudované magisterské studium FTVS na Karlově Univerzitě. Dlouho dobu byl tak pohyb a zdravý životní nejen jejím koníčkem, ale i pracovní náplní. Jako výživový poradce a instruktor Pilates pomohla mnoha lidem. Největší školou života pak pro ni je bezesporu její rodina – manžel a tři synové. Právě při jejich výchově a prvních školních krůčcích v sobě objevila touhu k učení dětí, a právě proto nyní studuje učitelství těchto malých zázraků (1. stupeň) na PF JČU.

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

učitelka 1.-5. třída

Katka vystudovala učitelství pro 1. stupeň, následně dlouho učila na základní škole v Praze a vždy se k tomu ještě věnovala naplno divadlu. Už při studiu na Pedagogické fakutě jí bylo jasné, že pokud chce ze světa poznat a pochopit více, musí hledat a objevovat svou cestu sama. Byl to ale omyl, na své cestě ji doprovázala vždy řada malých dvojnožců, se kterými se těšila ze společných vzestupů i pádů a to tak, aby se pak společně naučili létat. Jelikož je Katka velmi tvůrčí, vystudovala i drama ve výchově na DAMU a tyto znalosti a dovednosti propojuje ve svých hodinách. Potkat ji můžete nejen v naší škole, ale i v divadle Continuo, kde hraje, tvoří a vede mezinárodní workshopy pro děti i dospělé.

Gabriela Fosberry

Gabriela Fosberry

lektorka anglického jazyka

Gabriela se již od dětství aktivně věnovala sportu a vždy ji bavily jazyky. Aktivní sportování před lety přenechala mladším, ale zůstala u plavání, a to jako trenérka dětí a malých akvabel. Láska ke knihám a jazykům ji zavedla k učení angličtiny, kde se své nadšení pro tento jazyk snaží předávat svým žákům zábavnou formou již téměř dvacet let. Svůj volný čas nejraději tráví aktivně a na čerstvém vzduchu – objíždí krásná místa v Čechách i zahraničí, v létě ráda prochází hory a v zimě krouží po zamrzlých rybnících.

Bc. Libor Němec

Bc. Libor Němec

vychovatel ve školní družině

Libor strávil dětství v srdci České Kanady, kde se u něj projevil velký zájem o přírodu. Když se ptal sám sebe, jakým směrem v životě jít, studium biologie a ochrany životního prostředí byla pro něj jasná volba. Poměrně velkou část znalostí získal na VOŠ Zemědělské v Táboře, po které jeho cesta rovnou směřovala na Pedagogickou fakultu JČU. Ve svém volném čase se věnuje myslivosti, rybníkářství, podílí se na tvorbě výukových programů pro veřejnost a již 11 let se věnuje požárnímu sportu. Těší se, že své znalosti a zkušenosti z přírody bude hravou formou předávat na dobrodružných výpravách svým parťákům v družině.

Leona Brázdová

Leona Brázdová

vychovatelka ve školní družině

Lea je studentkou Jihočeské univerzity oboru učitelství pro 1. stupeň. Pochází z rodiště Mikoláše Alše, ale její kořeny sahají až do Španělska. Její láskou je hudba. Věnuje se hře na kytaru, klavír a ukulele. V minulosti se závodně věnovala stolnímu tenisu, volejbalu a aerobiku. Lea je takový malý kutil, a tak se nebojí práce na zahradě, renovace starého nábytku či práce s motorovou pilou. Těší se, že všechny své dovednosti a lásku k hudbě bude moci zúročit během času stráveného s malými parťáky v družině. Svůj čas nejraději tráví se zvířaty, s dětmi, cestováním po hradech a zámcích a jejím nejoblíbenějším místem je Lipensko. Lea jede na pozitivní vlně, a proto ji neuvidíte jinak než s úsměvem na tváři.