MGR. DANIELA ŠUPKOVÁ

MGR. DANIELA ŠUPKOVÁ

učitelka 1.-2. třída

Daniela má ráda vůni knihovny, ráda si listuje v knížkách a je celoživotní student ve všech oblastech, co svět nabízí. Miluje přírodu, proto velmi ráda chodí po lesích, sbírá bylinky a zajímá se o zdravý životní styl.

Co se týká studia, tak má vystudované magisterské studium FTVS na Karlově Univerzitě. Dlouho dobu byl tak pohyb a zdravý životní nejen jejím koníčkem, ale i pracovní náplní. Jako výživový poradce a instruktor Pilates pomohla mnoha lidem. Největší školou života pak pro ni je bezesporu její rodina – manžel a tři synové. Právě při jejich výchově a prvních školních krůčcích v sobě objevila touhu k učení dětí, a právě proto nyní studuje učitelství těchto malých zázraků (1. stupeň) na PF JČU.

Ing. Irena Zýková

Ing. Irena Zýková

ASISTENTKA PEDAGOGA

Irena miluje přírodu, s chutí poznává nové věci a nepoznané země, je nadšenou cestovatelkou. Ze svých cest si vždy přiváží zajímavé kameny, ze kterých vyrábí obrázky. Nejkrásnějším obdobím v roce je pro ni jaro, poněvadž konečně může začít pracovat na své zahrádce, kde pěstuje byliny a květiny. Irena vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Ostravě a Asistenta pedagoga v Prostějově. Na dětech obdivuje jejich spontánnost, upřímnost a ráda je podporuje v samostatném myšlení a bádání.

Mgr. Maryna Kovtun

Mgr. Maryna Kovtun

školní asistent 1.-2. třída

Maryna vystudovala Pedagogickou fakultu na Dragomanově Univerzitě v Kyjevě na Ukrajině. Jejím největším koníčkem je cestování а psaní pohádek pro děti, ke kterým pak kreslí ilustrace. Poznávání nových zemí, kultur, tradic a kuchyní ji neuvěřitelně naplňuje a motivuje. Ráda čte, pokud má špatnou náladu nebo je unavená, zachrání ji hudba a tanec. Českou republiku má ráda, připadá jí jako malá, čistá a útulná země, kde lidé mají rádi přírodu, cestování a zvířata. Jejím nejoblíbenějším českým slovem je sloveso “užívat si”. Jednou z věcí, kterou ji naučila Česká republika, je užívat si života. Pedagogika patří mezi její životní zálibu, protože skrze ni a učitelství může pomáhat dětem na jejich cestě. Je příznivcem myšlenky, že každý člověk by se měl učit v průběhu celého života a neustále se rozvíjet. Nikdy není pozdě! Jejím přáním je, aby se děti učily s radostí a došly k moudrosti a ke štěstí.

MGR. MICHAL MATOUŠEK

MGR. MICHAL MATOUŠEK

učitel 3.-5. třída

Michal už jako malý kluk nosil domů z venku vše, co mu neuteklo. Nejvíce jej bavily kameny všeho druhu, a zároveň ho zajímalo vše, co prská, bublá, pění a bouchá. Když tedy přišla otázka, kam po střední škole, jako první Michala napadlo učitelství biologie a chemie. Vystudoval Pedagogickou fakultu JČU, následně učil na státních školách, a kromě toho vyučoval anglický jazyk ve školách jazykových. S dcerou Leou teď neustále zkoumá okolní rybníky, sbírá kameny, prochází se po lesích a loukách.Ve volném čase se rýpe ve své balkonové bylinkové zahrádce, projede se na kole, hraje volejbal nebo výtečně na kytaru, moc rád vaří a peče.

Mgr. Vladimíra Ševčíková

Mgr. Vladimíra Ševčíková

učitelka 3.-5. třída

Práce s dětmi je Vlaďky celoživotním posláním. Kromě práce učitelky jezdí od svých 18 let na dětské tábory. Příroda je pro ni chrámem klidu a pohody. Pochází z hudební rodiny a možná proto bere zpívání jako lék, stejně jako hru na hudební nástroj. Chodí do pěveckého sboru a hraje na kytaru. V minulosti se věnovala bojovým sportům, nyní má v oblibě plavání. Má ráda legraci a bláznivé nápady. Humor k její osobě prostě patří!

Mgr. Linda Dvořáková

Mgr. Linda Dvořáková

vychovatelka ve školní družině

Linda má ráda horský čerstvý vzduch, ticho zimní přírody, krásy naší země, nová místa a výzvy. Práci s dětmi se nejdříve věnovala v organizaci Zálesák, nejprve jako instruktorka, poté vedoucí, zdravotnice a v neposlední řadě i hlavní vedoucí dětských táborů. Před pár lety se rozhodla udělat ze zájmu své povolání. Šest let působila v malotřídní škole na Českokrumlovsku. Vystudovala obor vychovatelství na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. Linda má ráda všechny outdoorové aktivity bez ohledu na roční období. Nejoblíbenější z nich jsou vícedenní přechody vysokých hor, ideálně se spaním pod širým nebem. Mezi její další zájmy patří cestování a poznávání jiných kultur. 

Mgr. Václav Peltan

Mgr. Václav Peltan

vychovatel ve školní družině

Václav vystudoval filosofii na Teologické fakultě JČU, kde také získal kvalifikaci vychovatele. Má rád dobrý čaj, chůzi v přírodě a karetní sběratelské hry. Zkušenosti v práci s dětmi získal na táborech jako skautský vedoucí. Působil ale i v komerčním sektoru jako animátor nebo lektor volnočasových programů. Na jeho životní cestě ho provází dvě malé děti a hlavně láska, která je podle něj nejdůležitějším hybatelem věcí ve vesmíru. Praktikuje buddhistickou filosofii a je nepřebernou studnicí zážitkových her. S Václavem se děti v družině opravdu nudit nebudou!