Mgr. Žaneta Tesařová

Mgr. Žaneta Tesařová

ředitelka Svobodné ZŠ

Žaneta žije lesní školkou od roku 2014 a od té doby se její vášeň pro děti a přírodu jen prohlubuje. Vystudovala toho spoustu- třeba němčinu, společenské vědy, pedagogiku volného času a učitelství pro mateřské školy. Les by za nic nevyměnila, je v něm jako doma. Učit se od ní můžeme všichni, její neskonalý optimismus a dobrá nálada hory přenáší!

MGR. ELIŠKA JUNKOVÁ STÝBLOVÁ

MGR. ELIŠKA JUNKOVÁ STÝBLOVÁ

učitelka ZŠ Libníč

Pro Elišku práce s dětmi není prací, ale radostí, která ji naplňuje. Učit na klasické základce si vyzkoušela jen na chvilku a zjistila, že tudy cesta nepovede. Věří, že vzdělávání může probíhat úplně jinak, pokud mají rodiče a učitelé otevřenou mysl a důvěru v děti. Eliška se dlouhodobě věnuje vedení kroužků, učí angličtinu, vede vzdělávací centrum a miluje především češtinu, angličtinu a matematiku. Aktivně se spolupodílí na vymýšlení a organizaci různých akcí pro děti, ráda čte a vymýšlí dětem příběhy, pěstuje bylinky, cvičí jógu a umí snad všechny ruční práce, které si dokážete představit. Kromě jiného má vystudovanou angličtinu a učitelství pro 1. stupeň a v září přivítala první kamarády ve Svobodné ZŠ v Libníči!

DR. PETER GAFFNEY, PH.D.

DR. PETER GAFFNEY, PH.D.

učitel ZŠ Libníč, lektor anglického jazyka

Co spojuje Seattle - Pennsylvanii - Paříž a Libníč? Je to náš kolega Peter! Vystudoval literární komparatistiku, filozofii, filmovědu, devět let vyučoval na různých univerzitách po světě včetně Paříže či Curtis Institute of Music ve Filadelfii. Rodilý Američan s italskými kořeny strávil i část života v Itálii, kde se věnoval malbě. Mluví pěti jazyky, profesionálně hraje na bubny, kytaru, klavír a akordeon. Celý život se věnuje divadlu, byl zapojen do několika projektů divadla Continuo v Malovicích, kde také poznal svoji budoucí ženu. Společně pak vytvořili projekt Loutkoviště, během kterého samy děti vytváří divadelní příběh včetně výběru kulis či loutek. V naší škole se Peter s dětmi věnuje hudbě a rukodělné tvorbě- vyrábění ze dřeva, hlíny, papíru, práci s nářadím... a to vždy v angličtině tak, jak to umí jen rodilý mluvčí!

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

učitelka ZŠ Libníč

Katka vystudovala mj. učitelství pro 1. stupeň a deset let učila na Svobodné základní škole v Londýnské v Praze. Několik let se věnovala divadlu, nyní ji to opět táhne k "učení" a objevování světa s malými kamarády.Už při studiu na Pedagogické fakutě jí bylo jasné, že pokud chce ze světa poznat a pochopit více, musí hledat a objevovat svou cestu sama. Byl to ale omyl, na své cestě ji doprovázala vždy řada malých dvojnožců, se kterými se těšila ze společných vzestupů i pádů a to tak, aby se pak společně naučili létat. Jelikož je Katka velmi tvůrčí, vystudovala i drama ve výchově na DAMU. Díky této zkušenosti dokáže propojit znalosti a dovednosti malých průvdoců s emocemi a smysly a tím odhlait další vrstvy barev života. Několik let působila v divadle Continuo, kde hrála, tvořila, vedla worskhopy a učila na zahraničních univerzitách děti i dospělé. Skrze jedinečnost příběhů dokáže otvírat cestu k srdcím jednotlivců, která pak dává naději a sílu celé skupině.

Mgr. VOJTĚCH HANZÁLEK

Mgr. VOJTĚCH HANZÁLEK

vychovatel ZŠ Libníč

Moc jsme si přáli do školní družiny kolegu, dobrodruha, který by měl energie stejně jako děti, byl na stejně vlně jako my a byla s ním legrace. Objevili jsme Vojtu, nebo on objevil nás, a padli jsme si do oka! Vojta se rozhodl, že potřebuje nový vítr do plachet a vymění místo na Open Gate School v Praze za práci na naší Svobodné základní škole. Vojta rád objevuje cesty nové a nepoznané a nebo nové a nepoznané věci na cestách již objevených a proto celý život spolupracuje s dětmi, které jsou v tomto oboru mistři. Jeho cesta k nám vedla přes studium speciální pedagogiky, výchovné dramatiky, práci vychovatele ve výchovném ústavu i na výběrovém gymnáziu. Vojtu nejvíce baví objevovat s dětmi tajemství lesa, protože v lese je zkrátka jako doma!

LÍDIA SMUTNÁ

LÍDIA SMUTNÁ

provozní

Lída je ta správná kouzelnice, kterou můžete spatřit na několika místech zároveň. Stará se totiž o obě školky i školu, pečuje o zvířata na pozemku v Třísově, uklízí, zvelebuje a zodpovídá za to, aby bylo všude čisto a útulno. Navíc umí fantasticky vyprávět pohádky v maďarštině!

MGR. et MGR. ADÉLA KUČEROVÁ

MGR. et MGR. ADÉLA KUČEROVÁ

zakladatelka, místopředsedkyně spolku a zahradnice

Adéla je půlkou duše celého projektu Doma v lese. Ke zděšení všech neustále vymýšlí nové věci a projekty a má ráda kolem sebe lidi, kteří jsou zapálení pro věc stejně jako ona. Pokud zrovna nesedí v kanceláři, odpočívá prací na zahradách obou školek nebo dolaďuje interiér školy. Ze všech administrativních oblastí ji nejvíce baví marketing a PR. 

MGR. PETR NOVOTNÝ, M.A.

MGR. PETR NOVOTNÝ, M.A.

zakladatel, předseda spolku a občasný průvodce

Petr je druhou půlkou duše celého projektu Doma v lese. Se zděšením dotahuje vše, co Adéla rozrýpá a nedotáhne. Ve spolku se věnuje zejména věcem pozemským, jako jsou finance či jednání s úřady. Zároveň se věnuje aktivně pedagogice a z tohoto pohledu bdí nad vším, co se ve školce či ve škole šustne. Často také pracuje na našich latifundiích, aby se dětem, rodičům i učitelům v našich prostorách líbilo.