Mgr. Žaneta Tesařová

Mgr. Žaneta Tesařová

ředitelka Svobodné ZŠ

Žaneta žije spolkem DOMA V LESE již od roku 2014. Je styčným důstojníkem naší vlajkové lodi nejen pro učitele, děti, ale zejména pro rodiče. Nejčastěji ji najdete v kanceláři v Libníči, ale ráda od ředitelování za stolem utíká do přírody za dětmi, aby byla přímo v centru dění. Příroda je pro ni v její práci velikou inspirací a stejně tak setkávání s příznivci DOMA V LESE, ať už těmi dospělými či dětskými!

MGR. MICHAL MATOUŠEK

MGR. MICHAL MATOUŠEK

učitel 3.-5. třída

Michal už jako malý kluk nosil domů z venku vše, co mu neuteklo. Nejvíce jej bavily kameny všeho druhu, a zároveň ho zajímalo vše, co prská, bublá, pění a bouchá. Když tedy přišla otázka, kam po střední škole, jako první Michala napadlo učitelství biologie a chemie. Vystudoval Pedagogickou fakultu JČU, následně učil na státních školách, a kromě toho vyučoval anglický jazyk ve školách jazykových. S dcerou Leou teď neustále zkoumá okolní rybníky, sbírá kameny, prochází se po lesích a loukách.Ve volném čase se rýpe ve své balkonové bylinkové zahrádce, projede se na kole, hraje volejbal nebo výtečně na kytaru, moc rád vaří a peče.

Bc. TEREZA RÝPAROVÁ

Bc. TEREZA RÝPAROVÁ

učitelka 1.-5. třída

Terka vystudovala Pedagogickou fakultu na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích, konkrétně anglický jazyk a společenské vědy. Při hledání své vysněné profese vyzkoušela už spoustu věcí, ale vždy pracovala s dětmi a cítila, že ji to nejvíce táhne právě k nim. Závodně hraje prvoligovou házenou v Jindřichově Hradci a celkově má kladný vztah ke sportu, pohybu a pobytu v přírodě. Za 12 let házené poznala, jak důležité je být týmový hráč a spolupracovat, ale také umět se po každém pádu oklepat a vstát zpátky na nohy. Ráda cestuje, čte knížky, píše básničky pro děti, a hlavně má pořád dobrou náladu!

Mgr. Lucie Šloufová

Mgr. Lucie Šloufová

učitelka 1.-2. třída

Lucie od dětství miluje zvířata a přírodu, takže její kroky vedly na Přírodovědeckou fakultu v Českých Budějovicích. Jelikož je člověk akční a zvídavý, studovala zároveň zoologii obratlovců, biologii pro SŠ a učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Na dětských parťácích se jí nejvíce líbí jejich spontánnost a zvídavost, kterou by v nich ráda podporovala i do dalších let. Svůj volný čas tráví nejraději se svou rodinou, všude jezdí na kole, čte knihy, zpívá ve sboru a ráda se toulá přírodou.

Bc. Johana Benešová

Bc. Johana Benešová

školní asistent

Johanka strávila většinu svého dětství na zahradě, kde vymýšlela všechny možné i nemožné hry se svými třemi sourozenci, psem a kočkami. Věří, že hlavně v tomto období v ní rostla láska k přírodě, kterou si v sobě nosí dodnes. Vystudovala pedagogiku volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, zaměření literární a dramatická výchova a filozofie pro děti. Během studia se začala zajímat o různé pedagogické koncepce. Zaujaly ji zejména přístupy demokratických škol a pedagogika lesních škol, a tak když během studijního pobytu v Norsku navštívila lesní školku, věděla, že tímto směrem se chce ubírat i nadále. Ráda si povídá česky i anglicky, čte, tancuje, zpívá a cestuje.

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

učitelka 1.-5. třída

Katka vystudovala učitelství pro 1. stupeň, následně dlouho učila na základní škole v Praze a vždy se k tomu ještě věnovala naplno divadlu. Už při studiu na Pedagogické fakutě jí bylo jasné, že pokud chce ze světa poznat a pochopit více, musí hledat a objevovat svou cestu sama. Byl to ale omyl, na své cestě ji doprovázala vždy řada malých dvojnožců, se kterými se těšila ze společných vzestupů i pádů a to tak, aby se pak společně naučili létat. Jelikož je Katka velmi tvůrčí, vystudovala i drama ve výchově na DAMU a tyto znalosti a dovednosti propojuje ve svých hodinách. Potkat ji můžete nejen v naší škole, ale i v divadle Continuo, kde hraje, tvoří a vede mezinárodní workshopy pro děti i dospělé.

Gabriela Fosberry

Gabriela Fosberry

lektorka anglického jazyka

Gabriela se již od dětství aktivně věnovala sportu a vždy ji bavily jazyky. Aktivní sportování před lety přenechala mladším, ale zůstala u plavání, a to jako trenérka dětí a malých akvabel. Láska ke knihám a jazykům ji zavedla k učení angličtiny, kde se své nadšení pro tento jazyk snaží předávat svým žákům zábavnou formou již téměř dvacet let. Svůj volný čas nejraději tráví aktivně a na čerstvém vzduchu – objíždí krásná místa v Čechách i zahraničí, v létě ráda prochází hory a v zimě krouží po zamrzlých rybnících.

DR. PETER GAFFNEY, PH.D.

DR. PETER GAFFNEY, PH.D.

učitel 1.-5. třída, lektor anglického jazyka

Co spojuje Seattle - Pennsylvanii - Paříž a Libníč? Je to náš kolega Peter! Vystudoval literární komparatistiku, filozofii, filmovědu, devět let vyučoval na různých univerzitách po světě včetně Paříže či Curtis Institute of Music ve Filadelfii. Rodilý Američan s italskými kořeny strávil část života v Itálii, kde se věnoval malbě. Mluví pěti jazyky, profesionálně hraje na bubny, kytaru, klavír a akordeon. Celý život se věnuje divadlu, byl zapojen do několika projektů divadla Continuo v Malovicích. V naší škole se Peter s dětmi věnuje angličtině, hudbě a rukodělné tvorbě.

Bc. Libor Němec

Bc. Libor Němec

vychovatel ve školní družině

Libor strávil dětství v srdci České Kanady, kde se u něj projevil velký zájem o přírodu. Když se ptal sám sebe, jakým směrem v životě jít, studium biologie a ochrany životního prostředí byla pro něj jasná volba. Poměrně velkou část znalostí získal na VOŠ Zemědělské v Táboře, po které jeho cesta rovnou směřovala na Pedagogickou fakultu JČU. Ve svém volném čase se věnuje myslivosti, rybníkářství, podílí se na tvorbě výukových programů pro veřejnost a již 11 let se věnuje požárnímu sportu. Těší se, že své znalosti a zkušenosti z přírody bude hravou formou předávat na dobrodružných výpravách svým parťákům v družině.

Leona Brázdová

Leona Brázdová

vychovatelka ve školní družině

Lea je studentkou Jihočeské univerzity oboru učitelství pro 1. stupeň. Pochází z rodiště Mikoláše Alše, ale její kořeny sahají až do Španělska. Její láskou je hudba. Věnuje se hře na kytaru, klavír a ukulele. V minulosti se závodně věnovala stolnímu tenisu, volejbalu a aerobiku. Lea je takový malý kutil, a tak se nebojí práce na zahradě, renovace starého nábytku či práce s motorovou pilou. Těší se, že všechny své dovednosti a lásku k hudbě bude moci zúročit během času stráveného s malými parťáky v družině. Svůj čas nejraději tráví se zvířaty, s dětmi, cestováním po hradech a zámcích a jejím nejoblíbenějším místem je Lipensko. Lea jede na pozitivní vlně, a proto ji neuvidíte jinak než s úsměvem na tváři.