Mgr. Žaneta Tesařová

Mgr. Žaneta Tesařová

ředitelka Svobodné ZŠ

Žaneta žije lesní školkou od roku 2014 a od té doby se její vášeň pro děti a přírodu jen prohlubuje. Vystudovala toho spoustu- třeba němčinu, společenské vědy, pedagogiku volného času a učitelství pro mateřské školy. Les by za nic nevyměnila, je v něm jako doma. Učit se od ní můžeme všichni, její neskonalý optimismus a dobrá nálada hory přenáší!

MGR. ELIŠKA JUNKOVÁ STÝBLOVÁ

MGR. ELIŠKA JUNKOVÁ STÝBLOVÁ

učitelka ZŠ Libníč

Pro Elišku práce s dětmi není prací, ale radostí, která ji naplňuje. Učit na klasické základce si vyzkoušela jen na chvilku a zjistila, že tudy cesta nepovede. Věří, že vzdělávání může probíhat úplně jinak, pokud mají rodiče a učitelé otevřenou mysl a důvěru v děti. Eliška se dlouhodobě věnuje vedení kroužků, učí angličtinu, vede vzdělávací centrum a miluje především češtinu, angličtinu a matematiku. Aktivně se spolupodílí na vymýšlení a organizaci různých akcí pro děti, ráda čte a vymýšlí dětem příběhy, pěstuje bylinky, cvičí jógu a umí snad všechny ruční práce, které si dokážete představit. Kromě jiného má vystudovanou angličtinu a učitelství pro 1. stupeň a v září přivítala první kamarády ve Svobodné ZŠ v Libníči!

DR. PETER GAFFNEY, PH.D.

DR. PETER GAFFNEY, PH.D.

učitel ZŠ Libníč, lektor anglického jazyka

Co spojuje Seattle - Pennsylvanii - Paříž a Libníč? Je to náš kolega Peter! Vystudoval literární komparatistiku, filozofii, filmovědu, devět let vyučoval na různých univerzitách po světě včetně Paříže či Curtis Institute of Music ve Filadelfii. Rodilý Američan s italskými kořeny strávil i část života v Itálii, kde se věnoval malbě. Mluví pěti jazyky, profesionálně hraje na bubny, kytaru, klavír a akordeon. Celý život se věnuje divadlu, byl zapojen do několika projektů divadla Continuo v Malovicích, kde také poznal svoji budoucí ženu. Společně pak vytvořili projekt Loutkoviště, během kterého samy děti vytváří divadelní příběh včetně výběru kulis či loutek. V naší škole se Peter s dětmi věnuje hudbě a rukodělné tvorbě- vyrábění ze dřeva, hlíny, papíru, práci s nářadím... a to vždy v angličtině tak, jak to umí jen rodilý mluvčí!

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

učitelka ZŠ Libníč

Katka vystudovala mj. učitelství pro 1. stupeň a deset let učila na Svobodné základní škole v Londýnské v Praze. Několik let se věnovala divadlu, nyní ji to opět táhne k "učení" a objevování světa s malými kamarády.Už při studiu na Pedagogické fakutě jí bylo jasné, že pokud chce ze světa poznat a pochopit více, musí hledat a objevovat svou cestu sama. Byl to ale omyl, na své cestě ji doprovázala vždy řada malých dvojnožců, se kterými se těšila ze společných vzestupů i pádů a to tak, aby se pak společně naučili létat. Jelikož je Katka velmi tvůrčí, vystudovala i drama ve výchově na DAMU. Díky této zkušenosti dokáže propojit znalosti a dovednosti malých průvdoců s emocemi a smysly a tím odhlait další vrstvy barev života. Několik let působila v divadle Continuo, kde hrála, tvořila, vedla worskhopy a učila na zahraničních univerzitách děti i dospělé. Skrze jedinečnost příběhů dokáže otvírat cestu k srdcím jednotlivců, která pak dává naději a sílu celé skupině.

MARKÉTA CIRHANOVÁ

MARKÉTA CIRHANOVÁ

vychovatelka ZŠ Libníč

Markéta se narodila pro práci s dětmi. Věnuje se jim celý život nejen ve školkách, ale i v mimoškolních a volnočasových aktivitách jako trenérka a instruktorka. Vede několik kroužků pro děti, to jen pro jistotu, že by jí po práci mohly děti začít chybět. Mezi její koníčky patří kromě přírody a sportu také fytoterapie a fyzioterapie, již pátým rokem masíruje dospělé i děti. Má ráda kolem sebe harmonii, její cit pro estetiku se odráží zejména během tvoření s dětmi stejně tak jako v jejích úžasných pomůckách, které pro děti vyrábí s láskou. Dětem v družině je inspirativní bytostí, která miluje svobodné a nesvírající učení prožitkem.

LÍDIA SMUTNÁ

LÍDIA SMUTNÁ

provozní

Lída je ta správná kouzelnice, kterou můžete spatřit na několika místech zároveň. Stará se totiž o obě školky i školu, pečuje o zvířata na pozemku v Třísově, uklízí, zvelebuje a zodpovídá za to, aby bylo všude čisto a útulno. Navíc umí fantasticky vyprávět pohádky v maďarštině!

MGR. et MGR. ADÉLA KUČEROVÁ

MGR. et MGR. ADÉLA KUČEROVÁ

zakladatelka, místopředsedkyně spolku a zahradnice

Adéla je půlkou duše celého projektu Doma v lese. Ke zděšení všech neustále vymýšlí nové věci a projekty a má ráda kolem sebe lidi, kteří jsou zapálení pro věc stejně jako ona. Pokud zrovna nesedí v kanceláři, odpočívá prací na zahradách obou školek nebo dolaďuje interiér školy. Ze všech administrativních oblastí ji nejvíce baví marketing a PR. 

MGR. PETR NOVOTNÝ, M.A.

MGR. PETR NOVOTNÝ, M.A.

zakladatel, předseda spolku a občasný průvodce

Petr je druhou půlkou duše celého projektu Doma v lese. Se zděšením dotahuje vše, co Adéla rozrýpá a nedotáhne. Ve spolku se věnuje zejména věcem pozemským, jako jsou finance či jednání s úřady. Zároveň se věnuje aktivně pedagogice a z tohoto pohledu bdí nad vším, co se ve školce či ve škole šustne. Často také pracuje na našich latifundiích, aby se dětem, rodičům i učitelům v našich prostorách líbilo.