Mgr. Žaneta Tesařová

Mgr. Žaneta Tesařová

ředitelka Svobodné ZŠ

Žaneta žije spolkem DOMA V LESE již od roku 2014. Je styčným důstojníkem naší vlajkové lodi nejen pro učitele, děti, ale zejména pro rodiče. Nejčastěji ji najdete v kanceláři v Libníči, ale ráda od ředitelování za stolem utíká do přírody za dětmi, aby byla přímo v centru dění. Příroda je pro ni v její práci velikou inspirací a stejně tak setkávání s příznivci DOMA V LESE, ať už těmi dospělými či dětskými!

MGR. MICHAL MATOUŠEK

MGR. MICHAL MATOUŠEK

učitel 3.-5. třída

Michal už jako malý kluk nosil domů z venku vše, co mu neuteklo. Nejvíce jej bavily kameny všeho druhu, a zároveň ho zajímalo vše, co prská, bublá, pění a bouchá. Když tedy přišla otázka, kam po střední škole, jako první Michala napadlo učitelství biologie a chemie. Vystudoval Pedagogickou fakultu JČU, následně učil na státních školách, a kromě toho vyučoval anglický jazyk ve školách jazykových. S dcerou Leou teď neustále zkoumá okolní rybníky, sbírá kameny, prochází se po lesích a loukách.Ve volném čase se rýpe ve své balkonové bylinkové zahrádce, projede se na kole, hraje volejbal nebo výtečně na kytaru, moc rád vaří a peče.

Mgr. Žaneta Fikejzová Kvapilová

Mgr. Žaneta Fikejzová Kvapilová

učitelka 1.-2. třída

Žaneta vystudovala obor český a španělský jazyk na Pedagogické fakultě JČU. Na malých kamarádech obdivuje především jejich živoucí energii, barevné vidění světa a nikde nekončící moře nápadů. Jejím krédem je děti podporovat ve všech jejich snech a přáních. Ráda k tomu využívá zkušeností, které posbírala na cestách po světě. Její vášní je právě cestování, poznávání jiných kultur, lidí a zvyklostí, přičemž tyto poznatky s radostí předává dál.

MGR. PAVEL BAYERL

MGR. PAVEL BAYERL

učitel 1.-5. třída

Pavel je srdcem i duší sportovec a pedagog. Upřímný, laskavý a zároveň nesmlouvavě povzbuzující přístup dětem, který má Pavel od jakživa přirozeně v sobě, dokáže nadchnout každého, s kým se Pavel setká. Absolvent Pedagogické fakulty JČU (obor tělesná výchova a biologie) a FTVS je profesionálním trenérem atletiky, tenisu, lyžování či gymnastiky. Dlouhou dobu hrál závodně fotbal. Hodiny tělocviku u nás ve škole jsou díky Pavlovi určeny k tomu, zamilovat si pohyb na celý život!

Bc. TEREZA RÝPAROVÁ

Bc. TEREZA RÝPAROVÁ

učitelka 1.-5. třída

Terka vystudovala Pedagogickou fakultu na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích, konkrétně anglický jazyk a společenské vědy. Při hledání své vysněné profese vyzkoušela už spoustu věcí, ale vždy pracovala s dětmi a cítila, že ji to nejvíce táhne právě k nim. Závodně hraje prvoligovou házenou v Jindřichově Hradci a celkově má kladný vztah ke sportu, pohybu a pobytu v přírodě. Za 12 let házené poznala, jak důležité je být týmový hráč a spolupracovat, ale také umět se po každém pádu oklepat a vstát zpátky na nohy. Ráda cestuje, čte knížky, píše básničky pro děti, a hlavně má pořád dobrou náladu!

DR. PETER GAFFNEY, PH.D.

DR. PETER GAFFNEY, PH.D.

učitel 1.-5. třída, lektor anglického jazyka

Co spojuje Seattle - Pennsylvanii - Paříž a Libníč? Je to náš kolega Peter! Vystudoval literární komparatistiku, filozofii, filmovědu, devět let vyučoval na různých univerzitách po světě včetně Paříže či Curtis Institute of Music ve Filadelfii. Rodilý Američan s italskými kořeny strávil část života v Itálii, kde se věnoval malbě. Mluví pěti jazyky, profesionálně hraje na bubny, kytaru, klavír a akordeon. Celý život se věnuje divadlu, byl zapojen do několika projektů divadla Continuo v Malovicích. V naší škole se Peter s dětmi věnuje angličtině, hudbě a rukodělné tvorbě.

Gabriela Fosberry

Gabriela Fosberry

lektorka anglického jazyka

Gabriela se již od dětství aktivně věnovala sportu a vždy ji bavily jazyky. Aktivní sportování před lety přenechala mladším, ale zůstala u plavání, a to jako trenérka dětí a malých akvabel. Láska ke knihám a jazykům ji zavedla k učení angličtiny, kde se své nadšení pro tento jazyk snaží předávat svým žákům zábavnou formou již téměř dvacet let. Svůj volný čas nejraději tráví aktivně a na čerstvém vzduchu – objíždí krásná místa v Čechách i zahraničí, v létě ráda prochází hory a v zimě krouží po zamrzlých rybnících.

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

MGR. KATKA ŠOBÁŇOVÁ

učitelka 1.-5. třída

Katka vystudovala učitelství pro 1. stupeň, následně dlouho učila na základní škole v Praze a vždy se k tomu ještě věnovala naplno divadlu. Už při studiu na Pedagogické fakutě jí bylo jasné, že pokud chce ze světa poznat a pochopit více, musí hledat a objevovat svou cestu sama. Byl to ale omyl, na své cestě ji doprovázala vždy řada malých dvojnožců, se kterými se těšila ze společných vzestupů i pádů a to tak, aby se pak společně naučili létat. Jelikož je Katka velmi tvůrčí, vystudovala i drama ve výchově na DAMU a tyto znalosti a dovednosti propojuje ve svých hodinách. Potkat ji můžete nejen v naší škole, ale i v divadle Continuo, kde hraje, tvoří a vede mezinárodní workshopy pro děti i dospělé.

Mgr. VOJTĚCH HANZÁLEK

Mgr. VOJTĚCH HANZÁLEK

vychovatel ve školní družině

Moc jsme si přáli do školní družiny kolegu, dobrodruha, který by měl energie stejně jako děti, byl na stejně vlně jako my a byla s ním legrace. Objevili jsme Vojtu, nebo on objevil nás, a padli jsme si do oka! Vojta se rozhodl, že potřebuje nový vítr do plachet a vymění místo na Open Gate School v Praze za práci na naší Svobodné základní škole. Vojta rád objevuje cesty nové a nepoznané a nebo nové a nepoznané věci na cestách již objevených a proto celý život spolupracuje s dětmi, které jsou v tomto oboru mistři. Jeho cesta k nám vedla přes studium speciální pedagogiky, výchovné dramatiky, práci vychovatele ve výchovném ústavu i na výběrovém gymnáziu. Vojtu nejvíce baví objevovat s dětmi tajemství lesa, protože v lese je zkrátka jako doma!