MGR. ŽANETA TESAŘOVÁ

MGR. ŽANETA TESAŘOVÁ

ředitelka LMŠ a průvodkyně

Žaneta žije lesní školkou od roku 2014 a od té doby se její vášeň pro děti a přírodu jen prohlubuje. Vystudovala toho spoustu- třeba němčinu, společenské vědy, pedagogiku volného času a učitelství pro mateřské školy. Les by za nic nevyměnila, je v něm jako doma. Učit se od ní můžeme všichni, její neskonalý optimismus a dobrá nálada hory přenáší!

VERONIKA MÍKOVÁ

VERONIKA MÍKOVÁ

průvodkyně LMŠ Srubec

Veronika pochází z malé vesnice ve středních Čechách a celé své dětství strávila venku v přírodě. Logicky si pak v dospělosti hledala práci na čerstvém vzduchu a s dětmi, ke kterým ji to celou dobu táhlo. Lesní školka byla pro ni jasnou volbou a také splněným snem. Verča je přesvědčená o tom, že díky dětství prožitému v přírodě, získají děti neopakovatelné zážitky a do přírody se budou vracet i v dospělosti. Ve volném čase Verča nejraději chodí po horách, běhá, cvičí jógu a hraje na kytaru. 

Bc. ADÉLA LUPTÁKOVÁ

Bc. ADÉLA LUPTÁKOVÁ

průvodkyně LMŠ Srubec

Pro Adélu je pobyt v přírodě naprosto přirozenou součástí života. Pochází ze Šumavy, kde vyrostla v krásné přírodě okolo Lipenského jezera a tam se také začala věnovat rozličným sportům a aktivitám. Po nabytých zkušenostech jako instruktorka plavání pro děti, au pair v zahraničí a instruktorka na školách v přírodě, se rozhodla pro práci v lesní školce. Nejvíce jí s dětmi baví objevování každodenní zábavy, která se dá zažít jen venku. 

LÍDIA SMUTNÁ

LÍDIA SMUTNÁ

provozní

Lída je ta správná kouzelnice, kterou můžete spatřit na několika místech zároveň. Stará se totiž o obě školky i školu, pečuje o zvířata na pozemku v Třísově, uklízí, zvelebuje a zodpovídá za to, aby bylo všude čisto a útulno. Navíc umí fantasticky vyprávět pohádky v maďarštině!

MGR. et MGR. ADÉLA KUČEROVÁ

MGR. et MGR. ADÉLA KUČEROVÁ

zakladatelka, místopředsedkyně spolku a zahradnice

Adéla je půlkou duše celého projektu Doma v lese. Ke zděšení všech neustále vymýšlí nové věci a projekty a má ráda kolem sebe lidi, kteří jsou zapálení pro věc stejně jako ona. Pokud zrovna nesedí v kanceláři, odpočívá prací na zahradách obou školek nebo dolaďuje interiér školy. Ze všech administrativních oblastí ji nejvíce baví marketing a PR. 

MGR. PETR NOVOTNÝ, M.A.

MGR. PETR NOVOTNÝ, M.A.

zakladatel, předseda spolku a občasný průvodce

Petr je druhou půlkou duše celého projektu Doma v lese. Se zděšením dotahuje vše, co Adéla rozrýpá a nedotáhne. Ve spolku se věnuje zejména věcem pozemským, jako jsou finance či jednání s úřady. Zároveň se věnuje aktivně pedagogice a z tohoto pohledu bdí nad vším, co se ve školce či ve škole šustne. Často také pracuje na našich latifundiích, aby se dětem, rodičům i učitelům v našich prostorách líbilo.