MGR. ŽANETA TESAŘOVÁ

MGR. ŽANETA TESAŘOVÁ

ředitelka LMŠ

Žaneta žije lesní školkou od roku 2014 a od té doby se její vášeň pro děti a přírodu jen prohlubuje. Vystudovala toho spoustu- třeba němčinu, společenské vědy, pedagogiku volného času a učitelství pro mateřské školy. Les by za nic nevyměnila, je v něm jako doma. Učit se od ní můžeme všichni, její neskonalý optimismus a dobrá nálada hory přenáší!

Bc. Sabina ŠTĚPÁNKOVÁ

Bc. Sabina ŠTĚPÁNKOVÁ

průvodkyně LMŠ Srubec

Sabča prožila dětství skautingem, tancováním a zpíváním. Tanec ji neopustil a v patnácti letech odešla studovat taneční konzervatoř do Prahy, kde strávila sedm let. Ale domov je domov, vrátila se do rodných Českých Budějovic, kde vystudovala předškolní pedagogiku na Jihočeské univerzitě. Jelikož veškeré aktivity s malými dětmi Sabču nesmírně baví, tak si své znalosti prohlubuje a podstupuje praxi jako instruktor plavání kojenců a předškolních dětí. Do lesní školky se moc těší a bere to jako velké dobrodružství , které bude prožívat společně s dětmi.

Bc. Lenka Zemanová

Bc. Lenka Zemanová

průvodkyně LMŠ Srubec

Lenka trávila své dětství u babičky a dědy v malebných Hartmanicích v Jižních Čechách. Každý víkend a prázdniny byla s místními dětmi venku, v lukách, okolo rybníků a kolem návsi, domu se chodilo až za tmy. To vše formovalo její vztah k přírodě a životu vůbec. Má ráda dobrodružství, jen tak se ničeho nezalekne, žila několik let i v Londýně. Vystudovala předškolní pedagogiku na JČU a nyní se snaží zprostředkovat malým kamarádům to, co prožila ona sama. Miluje tanec, hudbu a život. Sama je už maminkou a děti považuje za své průvodce, které ji k mnohému inspirují. Hlavně nezapomínejme žít tady a teď s dětskou lehkostí a radostí, to je její motto.

Andrea Vašáková

Andrea Vašáková

PRŮVODKYNĚ LMŠ SRUBEC

Přírodu miluje Andrea odmalička, což se u rodilé Šumavanky ani není co divit. Po střední škole ze Šumavy odešla do Plzně, kde na Filozofické fakultě vystudovala Evropská kulturní studia. Protože ale odjakživa snila o životě v Praze, střihla si 15 let zajímavého života právě tam společně s poměrně úspěšnou kariérou v médiích a marketingu. Začátkem roku 2021 se ale vrátila zpátky na jih. Kromě jiného zde hledala také zajímavou práci, přičemž pro ní byl důležitější více její smysl a poslání než astronomický výdělek. A protože už v minulosti působila v několika lesních školkách a věnovala se také hlídání dětí, naše školka pro ni byla jasná volba. Ve volném čase jí kromě jiného baví také hra na ukulele, fotografování, psaní, výlety se psem, turistika, ale taky občasné lenošení. Jak sama často říká: "Prostě pohodový život!".

Romana Švecová

Romana Švecová

Průvodkyně LMŠ Srubec

Romana působila téměř celý svůj dosavadní život ve zdravotnictví, ale také v jeslích a jako vedoucí ozdravných dětských pobytů pro děti. V létě ji to také pravidelně táhlo mezi děti, kde se ujímala role vedoucí  pobytových táborů. Stále přemýšlela, jak si čas strávený s dětmi prodloužit, protože cítila, že ji spojení s dětmi velmi pozitivně nabíjí a dělá jí radost. Výsledkem byla změna profese a nástup do naší lesní školky. V lese se Romana cítí opravdu šťastná a když má k tomu ještě partu malých dobrodruhů, které může doprovázet, je to pro ni splněný sen. Ve volném čase vyráží na Šumavu, čte knížky, cvičí jógu a žije zdravým životním stylem. Má ráda život se vším, co přináší.